شیر برقی و نکاتی درباره آن

شیر برقی یا فلاش ولو چیست؟

شیربرقی یا فلاش ولو (flush valve) همان طور که از نام آن پیداست یک ساختار مکانیکی است که با نیروی الکتریسیته کنترل میشود. فلاش ولو ها در صنایع، ماشین آلات و ابزار و… کاربرد های زیادی دارند. قصد ما در اینجا صحبت درباره محصول سیفون اتوماتیک (شیر برقی) مازیکام است.

سیفون اتوماتیک، شیر برقی، سیفون چشمی

شیربرقی یکی از محصولاتی است که مازیکام با توجه به نیاز مصرف‌کنندگان تولید میکند. شما با خرید این محصول یک شیر برقی ۲۲۰ولت و یک پکFLX دریافت خواهید کرد. پکFLX شامل برد مرکزی، چراغ نشانگر، مگنت، ترانس و سنسور است. تمامی محصولات مازیکام در حال حاضر همراه با پکFLX ارائه میشوند پس سیفون یا شیر برقی مازیکام نیز کارکردی شبیه به باقی محصولات دارد.

تنها تفاوت فلاش ولو با مدل های فلاشتانک دار در این است که در زمان قطع برق قابل استفاده نیست.

در مقابل نقطه قوت آن قرار گیری در زیرساخت و مکان های دور از دسترس است. این امر موجب کاهش صدمات و تخریبات عمدی به حداقل ممکن خواهد‌شد.

شیربرقی,شیر برقی,سیفون,سیفون اتوماتیک,سیفون چشمی,فلاش ولو,فلاشتانک,فلاش‌تانک,فلاش تانک,فلاشتانک اتوماتیک,فلاش تانک اتوماتیک,فلاشتانک چشمی,فلاش تانک چشمی

اگر قصد خرید شیر برقی مازیکام دارید صبر کنید!

به طور کلی این محصول به دلیل کارکرد و ساختار صنعتی برای اماکن پرتردد مانند مراکز خرید شلوغ و البته با تعداد چشمه های بالا ( ۲۰ چشمه بیشتر) پیشنهاد میشود. خدمات پس از فروش و احترام به مشتری همواره جزء اصول اولیه کار ما بوده؛ ازین رو خود را موظف میدانیم که قبل از فروش نکاتی را یاداور شویم:
کارکرد کامل و صحیح آن به برخی زیرساخت ها احتیاج دارد که برای تعداد کم تهیه آنها صرفه اقتصادی ندارد.

  1. اولین و پایه ای ترین مسئله برای استفاده از شیر برقی ” فشار آب ” است. فشار آب مطلوب برای استفاده بین ۳ تا ۴ اتمسفر است ( با کمتر از ۳ اتمسفر کارکرد ناقص خواهد بود.) که در صورت عدم وجود باید از بوستر پمپ استفاده گردد. البته این مقدار فشار برای ورود به شیر برقی است پس برای خط اصلی تامین آب به محاسبات کلکتوری نیاز خواهید داشت.
  2. مبحث دیگری که مطرح خواهد بود سایز بندی لوله ها است. لوله میبایست ۳/۴ یا ۱ اینچ باشد.
  3. در مسیر تامین آب ورودی به شیر برقی حتما باید سه راه صافی قرار گیرد تا از ورود انواع رسوبات به شیربرقی و آسیب رساندن به آن جلوگیری شود.
  4. به دلیل فشار آب و نحوه کارکرد شیر برقی احتیاج به نصب تله هوا (Air champer) داریم تا از ایجاد ضربه قوچ جلوگیری کنیم.
  5. در آخر هم مسلما نیاز به نصب شیر قطع کن قبل از شیر برقی داریم تا در صورت بروز هرگونه مشکل بدون نیاز به قطع خط اصلی تعمیرات انجام گردد.
شیربرقی,شیر برقی,سیفون,سیفون اتوماتیک,سیفون چشمی,فلاش ولو,فلاشتانک,فلاش‌تانک,فلاش تانک,فلاشتانک اتوماتیک,فلاش تانک اتوماتیک,فلاشتانک چشمی,فلاش تانک چشمی

اگر این مطلب برایتان مفید بود پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم مطالعه فرمایید: کدام محصول برای ما بهتر است؟

اندیشه درست پایدار است

واحد فروش و خدمات پس از فروش