درخواست قطعات گارانتی

پیش از این توضیح دادیم که ربات های تلگرامی مازیکام چه امکاناتی دارند و چگونه میتوان از آنها استفاده کرد.

اگر قبلا دستگاهی از ما خریداری کرده اید و اکنون نیاز به قطعات یدکی دارید این مطلب مناسب شماست. ( در صورتی که بیش از دو سال از خریدتان گذشته مطلب درخواست خرید قطعات یدکی را مطالعه فرمایید یا به فروشگاه مراجعه کنید.)

در قسمت جستوجو کلمه “مازیکام” را نوشته و ربات خدمات پس از فروش را پیدا کردیم. سپس مراحل را به ترتیب طی میکنیم:    ثبت درخواست > درخواست قطعات گارانتی

پس از مطالعه شراط ابطال گارانتی قسمت فرم درخواست قطعات گارانتی را انتخاب کرده و مراحل را به ترتیب طی میکنیم:

در هر مرحله اطلاعات خواسته شده را به طور کامل وارد کرده و ارسال کنید.

۱- نام و نام خانوادگی

۲- شماره تلفن ( شماره معتبری وارد کنید تا بتوانیم از طریق آن با شما تماس بگیریم.)

اگر تمایل دارید شماره حساب کاربری تلگرامتان را وارد کنید میتوانید از دکمه ارسال شماره تلفن استفاده کنید.

۳- آدرس پستی محل نصب تجهیزات ( اگر در محل مورد نظر حضور دارید میتواند از طریق دکمه ” ارسال مکان از روی GPS ” مختصات دقیق خود را برای ما ارسال کنید.)

۴- تاریخ خرید کالا ( این تاریخ در بالای فاکتور شما وجود دارد در صورت مفقود شدن فاکتورتان کد QR پشت محصول را اسکن کرده و تاریخ مندرج در آن را برای ما ارسال کنید. همچنین میتوانید با ما تماس بگیرید.)

۵- تاریخ نصب کالایتان

۶- شماره فاکتور ( در صورتی که مستقیم از مازیکام خرید کرده اید) یا نام فروشگاه که از آن خرید انجام داده اید.

۷- برایمان بنویسید چه قطعه ای نیاز دارید؟ ( در صورتی که نمیدانید به کدام قطعه احتیاج دارید با ما تماس بگیرید تا با کمال میل راهنماییتان کنیم.)

۸- تعداد مورد نیازتان از قطعه ای که در بخش قبل وارد کردید.

۹- قطعاتی که خواسته اید را برای شما ارسال خواهیم کرد اما داغی قطعات ( قطعات خرابی که قصد تعویض آنها را دارید) را چگونه به دستمان میرسانید؟ مثلا با پست میفرستید یا شخصا تحویل میدهید؟

 

بابت خرید فلاشتانک اتوماتیک مازیکام ممنونیم. اگر ۹ مرحله بالا را به درستی انجام داده باشید رسیدی برایتان ارسال میکنیم، آن را حفظ کنید. ما نیز به سرعت اطلاعات فرم ارسالیتان را بررسی کرده و پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد.

 

اندیشه درست پایدار است

 

واحد خدمات پس از فروش